Współpraca młodzieżowa

W ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, w dniu 21 października 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu pt. „Zainspirowani malarstwem historycznym Polski i Rosji” oraz konkursu plastycznego „Rosja postrzegana przez pryzmat jej symboli”.

W dniach 8 i 9 grudnia 2016 r. w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych odbyła się Międzynarodowa Konferencja poświęcona 25-leciu polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej oraz 25-leciu Rosyjskiego Stowarzyszenia Badań Międzynarodowych.

2/12.2016 roku gościliśmy prof. Wiktora Kokszarowa. Profesor jest znaną postacią życia naukowego, politycznego i społecznego w obwodzie Swierdłowskim i w Federacji Rosyjskiej

Na miesięcznym stażu naukowym, na Uniwersytecie Warszawskim przebywała 10 osobowa grupa studentów z Południowego Państwowego Federalnego Uniwersytetu w Rostowie nad Donem.

W dniu 2 stycznia 2017r. przebywał w Warszawie dr. Wadim Czecha - dyr. Departamentu Oświaty, Nauki i Innowacji Państwowej Agencji ds. Współpracy z Zagranicą "Rossatrudniczestwa" z Moskwy

Profesor Jarosław Skwarcow z wizytą w "Domu Przyjaźni"

 

4.02.2017

 

Przebywający w Warszawie Dziekan Wydziału Dziennikarstwa MGIMO - Uniwersytetu MSZ Federacji Rosyjskiej prof. J. Skwarcow, odwiedził "Dom Przyjaźni". Był gościem SWP-R, SWP-W i Klubu Absolwentów Wyższych Uczelni Rosji.  

Wizyta w Kaliningradzie

 

5-7.02.2017

 

Na zaproszenie Rektora Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. I. Kanta w Kaliningradzie prof. Andreja Kliemieszewa, delegacja reprezentująca: SWP-R, SWP-W i Klub Absolwentów Wyższych Uczelni Rosji odwiedział Kaliningrad.

POWRÓCILI Z TARCZĄ

16.02.2017

Trzej podróżnicy - pasjonaci Syberii, Polacy: Wawrzyniec Kuc- architekt, Wacław Laba - fotograf i Litwin,  polskiego pochodzenia - Valerjan Romanowski wrócili r. z Republiki Sacha z rosyjskiej Jakucji na dalekiej Syberii.

Wizyta dr. Dmitrija Gużelii  w „Domu Przyjaźni”

24.02.2017

Przebywający w Warszawie dr Dmitrij Gużelia, w dniu 24 lutego 2017 roku spotkał się w „Domu Przyjaźni” z członkami kierownictw SWP-W, SWP-R i Klubu Absolwentów Wyższych Uczelni Rosji (Radzieckich).

Uroczystości w Nowym Sączu

10 marca 2017

W Galerii Sądeckiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie uczestników wyprawy do miejscowości Ojmiakon w rosyjskiej Jakucji.

Wizyta Przyjaźni na Uniwersytecie Przyjaźni Narodów w Moskwie

16.03.2017

Na Uniwersytecie Przyjaźni Narodów w Moskwie odbył się okrągły stół pt. „Nauczanie języka rosyjskiego w Polsce” z udziałem przedstawicieli z Polski.

Święto w Opocznie

30.03.2017

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się uroczystość pod tytułem „Święto Kultury Rosyjskiej” pod hasłem „Śpiewaj duszo”.

  Ogólnopolski Konkurs " Wiedza o Rosji "

19.05.2017

Finał Konkursu "Wiedza o Rosji" odbył się 19 maja 2017 w "Domu Przyjażni". Do egzaminu przystąpiło 74 studentów z 17 polskich państwowych wyższych uczelni.

Młodzieżowe forum w Gżelu

04.06.2017

Gmina Gżel słynie z produkcji porcelany. To właśnie tu, w Rieczyckiej Średniej Szkole Ogólnokształcącej, od 2 do 10 maja odbyło się spotkanie uczniów z Polski, Rosji oraz Serbii.

Święto rosyjskiej piosenki w Łodzi

10.06.2017

W dniach 5 - 6 czerwca 2017 r. odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych - od tradycji do współczesności pod hasłem „Jak w kinie – śpiewać pieśni i marzyć”.

Projekt  finansowany  z  Funduszy  Inicjatyw  Obywatelskich

STOWARZYSZENIE WSPÓŁPRACY POLSKA-ROSJA