Międzynarodowy Festiwal  

Piosenki - Anna German 

Projekt  finansowany  z  Funduszy  Inicjatyw  Obywatelskich 

PARTNERZY 

STOWARZYSZENIE WSPÓŁPRACY POLSKA-ROSJA

16 marca 2017 roku na Uniwersytecie Przyjaźni Narodów w Moskwie odbył się okrągły stół pt. „Nauczanie języka rosyjskiego w Polsce” z udziałem przedstawicieli z Polski: członka Stowarzyszenia Współpracy Polska-Rosja - Michała Warycha oraz nauczyciela Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Warszawie - Eweliny Oszkiel.

 

Spotkanie zorganizował Wydział Języka Rosyjskiego i Nauk Ogólnokształcących. Przedstawiciele polskiej delegacji przekazali Gościom informacje dotyczące promowania języka, kultury i literatury rosyjskiej w Polsce, a ponadto przedstawili główne założenia i cele działalności Stowarzyszenia Współpracy Polska-Rosja. O szczerym zainteresowaniu tą tematyką świadczyć mógł fakt, iż zebrani zadawali wiele ciekawych i ważnych pytań oraz że władze Wydziału wyraziły chęć współpracy z ośrodkiem naukowym z Polski.

 

Ze szczególnym zaciekawieniem wysłuchano prelekcji Pani Eweliny Oszkiel na temat specyfiki pracy z uczniami w warunkach szkoły integracyjnej. Nie zabrakło również interesujących prezentów. W imieniu Prezesa SWPR dr Jerzego Smolińskiego przedstawiciele polskiej delegacji przekazali na ręce władz Wydziału książkę autorstwa Grzegorza Wiśniewskiego pt. „Chopin oczami Rosjan”, zaś nasi serdeczni Przyjaciele z moskiewskiego Uniwersytetu odwzajemnili się pięknymi albumami o architekturze, historii i malarstwie Rosji.

 

Liczymy na to, że owocna wizyta i nawiązane nowe kontakty przysłużą się dalszemu rozwojowi współpracy w zakresie nauki pomiędzy Polską i Rosją.

Wizyta Przyjaźni na Uniwersytecie Przyjaźni Narodów w Moskwie